Systemy ogrodzeniowe pełne stanowią nieodłączny element placów budowy. Instalacje te pozwalają na oddzielenie obszaru robót od otoczenia, będąc dodatkowo doskonałą przestrzenią reklamową. Jakie funkcjonalności wyróżniają ogrodzenia panelowe wiodących polskich producentów? Zachęcamy do zapoznania się z treścią poniższego artykułu.
Z czego wykonane są ogrodzenia pełne?
Podczas produkcji ogrodzeń budowlanych stosuje się solidne materiały, które zapewniają im trwałość i odporność na warunki atmosferyczne – panele osadzone są na betonowych blokach, dzięki czemu stanowią one niezawodną barierę nawet w przypadku silnych podmuchów wiatru czy uderzeń.
Instalacja zbudowana jest z solidnej blachy trapezowej, która cechuje się dodatkowo łatwością montażu i demontażu – ogrodzenia pełne bez większego problemu mogą być przenoszone w dowolne miejsce z zachowaniem pełnej funkcjonalności.
Ogrodzenie budowlane a bezpieczeństwo terenu
Konstrukcje panelowe stanowią barierę fizyczną, która chroni pracowników i przechodniów przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z procesem budowlanym, osłaniając ich m.in. przed kurzem i hałasem. Co ważne, dzięki swojej solidnej konstrukcji, ogrodzenia utrudniają dostęp na teren osobom niepożądanym. Rozwiązanie to o stanowi dodatkową warstwę ochrony dla znajdującego się tam kosztownego sprzętu i surowców.
Pełne systemy ogrodzeniowe – funkcje marketingowe
Oprócz aspektów związanych z bezpieczeństwem prac budowlanych, ogrodzenie pełne wpływają także na wizerunek firmy wykonującej prace – solidne i estetyczne ogrodzenie świadczy bowiem o profesjonalizmie marki oraz jej dbałości o detale.
W przypadku wielu projektów budowlanych, ogrodzenia stanowią dodatkową, funkcjonalną przestrzeń, na której można umieścić logo firmy, hasła reklamowe, a także informacje na temat realizowanego projektu, co wpływa na zwiększenie widoczności i rozpoznawalności marki.
Ogrodzenia pełne a instalacje ażurowe
Powszechnym rozwiązaniem na placach budowy są także ogrodzenia ażurowe, które wykonywane są z wypełnionych specjalną siatką ocynkowanych przęseł z rur. Ich elastyczność wynika z możliwości dostosowania wielkości oczek siatki do konkretnych potrzeb terenu – ogrodzenia te stosowane są często w miejscach, gdzie istnieje potrzeba wydzielenia przestrzeni, zachowując jednocześnie widoczność, np. w strefach magazynowych czy podczas prac na jezdni. Podobnie jak ogrodzenia pełne, instalacje ażurowe mogą być dodatkowo wyposażone w takie akcesoria, jak furtki czy bramy wjazdowe, co jeszcze bardziej zwiększa ich funkcjonalność.
Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z ekspertami z firmy Arad
Arad to doświadczona polska firma, w której asortymencie dostępny jest szeroki wybór narzędzi i instalacji budowlanych wiodących światowych marek. Specjaliści świadczą dodatkowo kompleksowe wsparcie merytoryczne, doradzając klientom w wyborze produktów, które jak najlepiej sprawdzą się podczas planowych przez nich realizacji. Odwiedź stronę internetową arad.pl i poznaj pełne funkcjonalności ogrodzenia pełnego.