Najlepsze sposoby na oszczędności w domu

 

Stare porzekadło analityków finansowych głosi, że nie jest bogatą osoba, która dużo zarabia, lecz człowiek zdolny do oszczędzania. Jednym ze sposobów na domowe oszczędności jest zmniejszenie rachunków – już sama żarówka LED wkręcona w miejsce tradycyjnej pozwoli nam zyskać kilkadziesiąt złotych rocznie.

Czym zasilać świnkę skarbonkę?

Zanim rozpoczniemy oszczędzanie, uzbrójmy się w cierpliwość – wyniki naszych działań zobaczymy bowiem dopiero po kilku miesiącach. Gdy jednak staną się widoczne, z pewnością zmotywują nas do dalszego cięcia kosztów. W jaki sposób najłatwiej zasilić domową świnkę skarbonkę, nie rezygnując przy tym z drobnych przyjemności? Odpowiedź jest prosta: zmniejszając rachunki za prąd, ogrzewanie, wodę i usługi telekomunikacyjne. Wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian, by ograniczyć zużycie najczęściej wykorzystywanych surowców. W pierwszej kolejności zmieńmy tradycyjne żarówki na ekologiczne źródła światła. Żarówka LED działa dłużej i wydajniej od swojego starszego odpowiednika, ponieważ nie nagrzewa się, lecz od razu wypełnia pomieszczenie światłem, pochłaniając przy tym o wiele mniej prądu. Według niektórych ekspertów jej zakup zwróci nam się całkowicie po 2 latach użytkowania. Warto dodać, że czasy, w których żarówka LED emitowała chłodne światło odeszły już do przeszłości – teraz możemy wybierać także źródła ciepłego oraz neutralnego światła.

Inne poradniki  Jak wybrać papier toaletowy do biura?

Zmieńmy dostawcę

W obniżeniu kosztów rachunków pomoże również zmiana dostawcy usług – dotyczy to przede wszystkim rachunków za telefony komórkowe oraz internet. Jeżeli zależy nam na oszczędnościach, poszukajmy taniego operatora i spróbujmy podjąć z nim negocjacje. Nie podpisujmy też umów z wysokim abonamentem miesięcznym i smartfonem za 1 zł – bardziej opłacalny jest wybór niskiej opłaty miesięcznej w połączeniu z samodzielnym zakupem telefonu. Porównajmy również oferty przygotowane przez konkurujące ze sobą zakłady energetyczne – szczególnie, jeśli ogrzewamy dom prądem. Jeżeli natomiast często gotujemy na gazie, zawsze przyrządzajmy potrawy w garnkach z pokrywkami, które przyspieszą proces powstawania dania i ograniczą zużycie gazu. Starajmy się również jak najczęściej gotować potrawy jednogarnkowe – najlepiej na parze, a pozostałą wodę wystudźmy i podlejmy nią kwiaty. Możemy również zamontować w ogrodzie zbiornik na deszczówkę, której używanie pozwoli nam zaoszczędzić na rachunkach za wodę.

Zastąpienie tradycyjnych źródeł światła żarówami LED, zmiana oferty operatora sieci komórkowej na tańszą, wykorzystywanie deszczówki oraz gotowanie dań jednogarnkowych pod pokrywką to tylko niektóre sposoby na obniżenie domowych rachunków. Dzięki ich zastosowaniu możemy zyskać nawet kilkaset złotych w skali roku, które pomogą nam wyjechać na wymarzone wakacje lub kupić sprzęty potrzebne do domu.

Inne poradniki  Jak wybrać pistolet do kleju? Dowiedz się tutaj

 

 

Najlepsze sposoby na oszczędności w domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


cloudflare